Facebook

Novosti

Šibenik u kvalifikacije, Kaštela natrag u A-2

Kaštela su porazom kod Splita 75:71 ispala iz A-1 lige, a ne bi im pomogla ni pobjeda jer su Šibenčani slavili protiv Dubrave 85:76. Tako će Kaštela nakon samo jedne sezone u A-1 ligi morati nazad u A-2 ligu Jug. Činilo se kako bi priča mogla imati spektakularni završetak kada su otprilike istovremeno, krajem trećih četvrtina, utakmice krenule na ruke Kaštelanima.

Tada su igrači Predraga Kruščića stigli s -15 na samo -7 (54:47) na Gripama, dok je na Baldekinu Dubrava serijom 11:0 preokrenula utakmicu i povela 64:63 početkom posljednje dionice.

No Split se u tri napada opet odvaja na 15 razlike, samo da bi Ljubo Šamadan i Hrvoje Marin napravili 9:0 i u dva navrata spustili goste na šest koševa minusa (62:56, 64:58).

Istovremeno, Dubrava je tri minute prije kraja vodila 74:72, a Kaštelani tricama Stipe Režića i Tonija Biočića dolaze na samo 70:68. No ne bi pomogao Kaštelanima ni potpuni preokret jer je upravo u tim trenucima završila utakmica u Šibeniku rezultatom 85:76. Šibenčani su u samoj završnici uspjeli zadržati mirnu ruku s linije bacanja i upisali najvažniju pobjedu sezone.

Šibenik je tom pobjedom osigurao nastup u kvalifikacijama, a tamo će se obračunati s Alkarom, Belišćem, Kvarnerom 2010, Međimurjem i zagrebačkom Mladosti.

izvor: Kosarka.hr