Facebook

Novosti

alt

Trogiranima juna─Źka pobjeda u derbiju za─Źelja

Glavna snaga u pobjedi Trogira nad Zabokom bili su Luka ┼Żitko s 23 koša, te Milan Karakaš s 22 poena. Igor Peklari─ç je predvodio Zagorce s 17 koševa. Njihov kvartet poja─Źanja zabio je kombinirano 23 poena - Toni Brnas ubacio je pet, Saša Jankovi─ç ─Źetiri, a Sven Smajlagi─ç i Jure Lozan─Źi─ç svaki po 7.

Predvo─Ĺeni raspolo┼żenim Robertom Le┼żom gosti su odlu─Źno krenuli u utakmicu, ne dopustivši Trogiranima ni poen u prvih gotovo pet minuta.

Tek tada, nakon niza promašaja i izgubljenih lopti doma─çin košem Dimini─ça smanjuje na 7:2. Gosti su i u nastavku kontrolirali rezultat, dominiraju─çi u svim segmentima igre, pa su tako na isteku prve dionice imali 14:8.

Serijom 6:0 Trogir koševima prinove Vladovi─ça dolazi u 13. minuti do prvog izjedna─Źenja (14:14) iskoristivši privremenu šutersku krizu Zabo─Źana. No, iako se gosti ni u nastavku nisu mogli pohvaliti naro─Źitim šutom, imali su u skoku Lozan─Źi─ça koji im je u nekoliko navrata donosio šanse drugih napada. Pred kraj prvog poluvremena gosti su stvorili manju prednost, te koševima Tonija Brnasa s linije slobodnih bacanja na odmor otišli s vodstvom 31:24.

Peklari─ç s pet vezanih poena nakon nešto više od minute igre u nastavku (36:24) prisiljava doma─çeg trenera na minut odmora. Do sredine perioda se Trogir preko Karakaša, Vladovi─ça i ┼Żitka vra─ça (34:36) i pred posljednju dionicu ima ─Źetiri poena zaostatka (53:57).

Znatno bolji ┼Żitko u drugom poluvremenu u 33. minuti donosi izjedna─Źenje, najavivši veliku borbu do kraja susreta. Dvije trice Karakaša dale su veliki podstrek doma─çima koji uo─Źi posljednje minute vode 65:63. Brnas 27. sekundi prije kraja gubi loptu, krade je ┼Żitko i zabija za 67:63. Perin─Źi─ç je polovi─Źno uspješan s linije slobodnih bacanja (67:64), a sve je bilo odlu─Źeno 14. sekundi prije kraja kada nakon dva pogo─Ĺena slobodnjaka Karakaša Sven Smajlagi─ç promašuje tricu. Trogirani tako osvajaju vrlo zna─Źajne bodove protiv Zaboka koji im je i kada su bili u puno ja─Źem sastavu bili "crna ma─Źka".