Facebook

Novosti

alt

KK TROGIR - KK DUBRAVA

Derbi začelja pružio je od samog početka veliku rezultatsku izvjesnost, s momčadima koje su bile izjednačene u svim košarkaškim elementima. Kod domaćih je teret odgovornosti (očekivano) preuezeo Luka Žitko te je svojim 12. poenom u 17. minuti pogodio za 30:24, što je bilo najveće vodstvo na obje strane. U završnici prvog poluvremena odgovorio mu je Domagoj Bašić koji mu se približo po učinku (11p do odmora), da bi se za konačnih 38:33 tricom pobrinuo kapetan Trogira Anto Bilić.

U nastavku se kod gostiju raspucao Nino Primorac koji uz pomoć Šarića i Bašića, Dubravu do sredine treće četvrtine vodi do izjednačenja, a potom do isteka perioda ne dopušta vodećoj domaćoj trojki - Žitko, Karakaš, Vitali - da se odvoje na više od dva poena (53:51).

Po svemu što je dotad viđeno očekivati se mogao samo nastavak rovovske bitke za svaki koš. Rasplet se počeo nazirati pri ulasku u posljednjih pet minuta susreta. Trogirani tricom Rašetine odlaze na plus sedam, poslije čega Karakaš dvije minute prije kraja povećava njihovu prednost na deset poena koje su domaći igrači uspjeli sačuvati do kraja (78:68).

Luka Žitko s 25 poena (5sk), Milan Karakaš s 18 poena, te po deset skokova i asistencija imao je triple double, a Toni Vitali s 14 poena (8sk) napravili su najveći posao u domaćoj momčadi, dok su na drugoj strani Dubravu predvodili Nino Primorac (20p), Domagoj Bašić(17p) i Dario Šarić s 12 poena i 10 skokova.