Novosti

alt

Prekinut niz...

Darda prekinula trogirski niz

Darda je u 4. kolu Lige za ostanak upisala drugu domaću pobjedu (83:63) prekinuvši niz Trogira, a gosti su ispraćeni s tri trice u posljednjim minutama susreta.

S tri pobjede u prva tri susreta Lige za ostanak, od čega dvije gostujuće, Trogirani su stigli u Dardu s jasnom namjerom da se i s ovog gostovanja vrate s bodovima. Do šeste-sedme minute igralo se vrlo izjednačeno, ali su do kraja prve četvrtine domaći, preko Bakovića i Ridla, napravili seriju 8:0 i pred početak nastavka poveli 22:11.

Tek što je počeo novi period kapetan Trogira Anto Bilić postiže tricu, vrativši do sredine perioda - uz pomoć Žitka i vrlo raspoloženog Miše Diminića - goste na minus tri (25:22). Završnica prvog poluvremena opet je pripala domaćima koje su Ridl, Čutuk i Bičvić serijom 13:2 poveli do 38:24, a Rašetina je tricom smanjio zaostatak pred odlazak na odmor (38:27).

Do 27. minute Žitko je u dva navrata vraćao Trogir na zaostatak manji od deset poena (44:36; 50:42), ali je Darda odgovarala preko Krole ili Mandića i pred posljednju dionicu - poslije trice Karakaša - vodila je 56:47. Poslije nove trice Karakaša (56:50) u 31. minuti Darda do 34. radi seriju 9:0 kojom sve sigurnije grabi prema drugoj uzastopnoj domaćoj pobjedi. Do konačnih 83:63 došla je s tri trice u samoj završnici (dvije Bičvić, jedna Baković).

Uz Bakovića i Bičvića koji su postigli svaki po 17 poena, Darda je imala još trojicu dvoznamenkastih igrača: Krolu s 16 poena i 15 skokova, Ridla (12p, 5sk) i Mandića s 11 poena. Najefikasniji kod gostiju bio je Žitko s 21 poenom (7sk), a 12 poena imao je Anto Bilić pogodivši četiri od sedam trica.