Facebook

Novosti

alt

KK TROGIR - KK DUBROVNIK

Dubrovnik je u 6. kolu u Trogiru došao do prve pobjede u sklopu Lige za ostanak. S uvjerljivih 89:70 ostavili su Trogirane usamljene na dnu ljestvice. Došen, Karač i Oštrić su već u prvoj dionici imali svaki po 7 poena, a Došen je odlično dirigirao napadima Dubrovčana protiv propusne obranih domaćih. Tako su gosti došli do 27:19, ali se Luka Žitko sa svojih 11 koševa u isto toliko minuta potrudio da se zaostatak Trogirana smanji na 25:29. Ipak, Dubrovčani u manje od minute zahvaljujući Došena i Blesića te trogirskim izgubljenim loptama kreću u seriju 11-0 za velikih 25:40 u 15. minuti. Trogirani, igrali bez Milana Karakaša, imali su odličnu realizaciju i čak 68 posto šuta iz igre ali i čak 10 izgubljenih lopti pa su to gosti iskoristili, kao i laganu nadmoć u skoku, te održavali dvoznamenkastu prednost i na poluvrijeme otišli vodstvom 49:39. Ta je prednost narasla na +16 već u prve tri minute nastavka, trice su stavili Oštrić, Vranješ i Karač nakon čega Trogirani više nisu prijetili da bi mogli preokrenuti susret. S još 10 izgubljenih lopti u nastavku, a bez ijednog napadačkog skoka u tom drugom poluvremena, u potpunosti su olakšali posao gostima čija je prednost u 33. minuti narasla na 76:56, pa koju minutu kasnije i na rekordnih 86:60. Najefikasniji kod gostiju na kraju je bio Blesić s 21 košem, Karač je zabio 19, a Oštrić 16 uz šut 7/7 iz igre i po pet skokova i osvojenih lopti. Došen je ubacio 12 uz 6 skokova i 6 asistencija. Kod Trogira je Dimnić zabio 19, a Žitko 17.

Izvor: košarka.hr