Facebook

Novosti

alt

Pirova pobjeda...

Trogirani su pobijedili Kvarner 99:97, no na poluvremenu su doznali da je Svjetlost pobijedila Dubravu čime su Trogirani izgubili i matematičke šanse za ostanak u prvoligaškom društvu.

Trogirani su drugo poluvrijeme igrali sa saznanjem da se opraštaju od A-1 lige, a uz to su se u dvoboju mlakih obrana u kojem pet minuta prije kraja niti jedna momčad još nije napravila 10. prekršaj našli u 38. minuti minusu od šest poena. Ipak, Trogirani su smogli snage napraviti preokret i tricom Ivana Bilića doći do pobjede.

Prvo poluvrijeme je bilo tricaški festival s čak 15 pogođenih trica. Nešto duže je vodio Trogir predvođen Žitkom (četiri trice u poluvremenu) i Antom Bilićem (tri trice do odmora) te Milanom Karakašom koji je do odmora imao 8 asistencija. Ipak, Riječani su imali svog 'Karakaša' u liku Rudolfa Juge koji je podijelio šest asista, te su imali još više šuterski raspoloženih igrača. Čak četvorica (Jugo, Maruna, Filipović i bivši Trogirani PošÄić) su već u prvom poluvremenu bili dvoznamenkasti, pa je Kvarner 2010 nakon dvije četvrtine imao 48:46.I Jugo i Karakaš su i u nastavku nastavili razigravati suigrače, s tim da se kod Trogirana probudio i Dimnić pa su momčadi ostale u egalu i izmjenjivale se u minimalnom vodstvu.
Riječani su se odvojili na 81:74 kad su na početku četvrte dionice svoje četvrte trice ubacili Filipović i Maruna, no Ivan Bilić, Žitko i Karakaš u tren vraćaju Trogir u potpuni egal 83:83.
Jugo tada preuzima stvari u svoje ruke i s dvije trice, svojom četvrtom i petom, odvaja Kvarner na 94:88, ali domaćini preko Bilića i Nikole Vladovića dolaze do 96:95 u posljednjoj minuti. Filipović pogađa jedno od dva bacanja, nakon čega Ivan Bilić pogađa tricu za 99:96 kojom donosi pobjedu Trogiru.
Žitko je bio najefikasniji igrač susreta s 31 košem uz što je imao i 7 asistencija, Anto Bilić i Miše Dimnić (11 skokova) su zabili svaki po 16, dok je Karakaš imao 10 koševa i 14 asistencija. Kod gostiju je Jugo imao 29 koševa i 9 asista, Maruna je ubacio 21 uz 8 skokova, PošÄić 19 uz 10 skokova, a Filipović je zabio 18.
Izvor: Košarka.hr