Facebook

Novosti

alt

Niz se nastavlja...

U posljednjoj utakmici trećeg kola Lige za ostanak Trogir je na gostovanju pobijedio Kvarner. U samoj završnici ključne poene zabio je trogirski veteran Anto Bilić...

Trogirani su dobro znali po što su došli u Rijeku. U borbi za ostanak svaka pobjeda im daje nadu u spas. Ovo im je već treća u nizu, pa Darda izgleda sve dostižnije.

S druge strane domaći su pružili vjerojatno najlošiju partiju ove sezone. Valjda zadovoljni osiguranim statusom i prvim mjestom u Ligi za ostanak. Prorijeđena publika nije zašto imala biti zadovoljna.

Vodio je Kvarner 15:10, pa u zadnjoj sekundi prvog perioda Mažarevim košem vratio na 19:18. Vitali je u istom napadu podjelio bananu solidnom Peharu, zatim i blijedom Poščiću.

Riječani su vodili (26:20), no gosti su stalno prijetili, u prvom redu preko raspoloženog Žitka. Priključak su potpuno uhvatili postavljenom zonom (32:33).

U nastavku Poščić je odmah napravio namjernu i evo Trogirana na 32:39. Povratak se dogodio tricama Surine, Puljka, pa Gaćeše (41:41). Uskoro je i Rašetina potegnuo sa sedam metara (51:59), da bi borbeni Surina sa iste udaljenosti vratio na 60:61.

U tricaškom napucavanju (Riječani su ih ispucali 31) gostima je sigurnost vratio veteran Bilić(60:64). Pehar je izjednačio (64:64), da bi se drama nastavila Gaćešinom tricom za vodstvo (67:66) u posljednjoj minuti.

Opet se stvorio prekaljeni Bilić sa 41 godinom na leđima. Odgovorio je, naravno tricom, njegovim najjačim oružjem (67:69). Pehar je na drugoj strani promašio oba bacanja, aVladović i Puljko po jedno (68:70). Iako se činilo kako je Puljko drugi pokušaj promašio namjerno.  Uspio je uhvatiti odbijenu loptu i uputiti težak šut. Neuspješno. Karakaš je dvama bacanjima samo potvrdio zasluženo slavlje.

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bili su Luka Žitko s 22 poena (7sk), Milan Karakaš s 15 poena (6sk, 7as) i Toni Vitali (13p, 8sk). Josip Surina (15p, 5sk) i Zoran Pehar (16p, 9sk) bili su najbolji igrači Kvarnera.

Izvor: košarka.hr